úvod      aktuality      drby-vzkazy      vzpomínky      foto-nové      foto-archiv      třída      kontakt       

A K T U A L I T Y

Ahoj, vítám vás na stránkách naší třídy, které jsem založila jako náhradu zaniklé služby "Spolužáci". Chci vás požádat o spolupráci ve smyslu doplňování archivních materiálů, fotek a jiných dokumentů, které budu na stránky přidávat. Můžete posílat nejen vzpomínky na významné třídní události, ale i něco ze současnosti, jako např. zajímavé fotky, postřehy z dovolených, tipy na výlety apod. Eva Vojtěchovská - Jarošová

22.12.2022
Vánoce a PF 2023
Blíží se Vánoce, tak bych měla napsat nějakou aktualitu. Naposledy jsme se jako třídní výbor sešly v pátek 2.12.2022 na vánočních trzích v muzeu. Bylo to tam hezké, jako obvykle, ale přeci jen toho tam bylo mémě než v uplynulých letech. Daly jsme si svařák, ale když jsme to chtěly zopakovat, tak jim došel. Neměly jsme dost trpělivosti čekat na to, až ho znovu uvaří a byla nám zima, tak jsme šly nakonec k nám. Zhodnotily jsme letošní rok včetně srazu, popřály jsme si hezké svátky a to je tak vše. Doufejme, že ten příští rok bude alespoň takový jako ten letošní a nebude horší.
Chtěla bych vám všem popřát klidné prožití vánočních svátků a hodně štěstí a hlavně zdraví do nového roku 2023.
Eva

19.9.2022
Třídní sraz v Nebi 17.9.2022
Po třech letech se nám to konečně podařilo. Účast sice nebyla taková jako v říjnu 2019, sešlo se nás jenom 14, ale vzhledem k našemu věku je to ještě dobré. Účast: Balounová Jana, Běhalová Eva, Bilíková Dita, Kaderková Stáňa, Krejbichová Jana, Kučerová Jitka, Lafková Věra, Ličaverová Alena, Lisý Mirek, Plachá Jaroslava, Suchá Renata, Šantrůčková Jana, Vitvarová Hana a Vojtěchovská Eva.
Je těžké, najít nějaký termín, který by vyhovoval všem. Asi to bude tím, že někdo je ještě moc aktivní a někdo zase bohužel marodí. Původně to vypadalo na větší účast, ale někteří raději vyrazili za teplem. Na dovolené byli: Jindra Schröder, Dáša Masáčková, Eva Guthová a Hana Císařová. Maruška Hrušková a Maruška Charvátová byly v lázních a Dáša Machytková měla schůzi včelařů, kde musela být. Jana Chloupková se omluvila, protože má zlomenou nohu a Iva Ortová se taky omluvila, ale všechny nás pozdravuje. Mirek si s námi „užíval“ jako posledně sám, ale Jindra se s námi spojil z Itálie přes whatsapp, takže jsme mu mohli alespoň na dálku zamávat.
V restauraci Nebe to nebylo ideální, ale myslím si, že lepší než posledně na Střelnici, kde nebylo k hnutí. Tady bylo místa dost, ale protože to je velká místnost, tak tam byla ještě další společnost asi dvanáci lidí. Byl to taky sraz ze SEŠ, ale byli asi o tři roky mladší než my. Když ve velké místnosti se špatnou akustikou mluvilo najednou tolik lidí, tak to byl „hukot“. Na závěr musím napsat to co posledně. Je opravdu těžké, najít nějaký vhodný prostor k uspořádání srazu. Aby jsme tam byli sami, bylo tam dost místa a dobře tam vařili. Ale myslím si, že se sraz povedl, jídlo bylo dobré, popovídali jsme si a když situace dovolí, tak zase někdy za rok.. Několik fotek ze srazu je pod záložkou foto-nové.
Eva

24.6.2022
Třídní výbor - oslava
Ve středu 22.6. jsme se sešly u nás, aby jsme (tentokrát předčasně) oslavily moje kulaté narozeniny, které budu mít příští měsíc. Přijela se na nás podívat i Jana Krejbichová ze Štětí. Protože bylo teplo, tak jsme tentokrát seděly na zahradě, jedly, pily a pozorovaly rybičky v jezírku a holuby na střeše. Probraly jsme jako obvykle všechno možné, ale hlavně děti a vnoučata :-)
Tento měsíc oslavil kulaté narozeniny Jindra Schröder a v červenci rozšíří "klub 70" ještě jako poslední Dáša Machytková. O nikom jiném už nevím.
Eva

24.4.2022
Třídní sraz 2022
Celkem je nás 19, kdo má zájem se srazu zúčastnit. Tento týden jsme zamluvily s Jitkou místnost v restauraci NEBE. Když se do té doby nestane nic mimořádného, tak se sejdeme v sobotu 17.9.2022 ve 14.00 hodin v restauraci NEBE. Ještě vám to připomenu koncem prázdnin.
Eva

7.4.2022
Třídní výbor - oslava
Včera 6.4. jsme se u nás po měsíci zase sešly. Tentokrát jsme dodatečně slavily kulaté narozeniny Jarky Plaché. Dalším bodem programu byl třídní sraz. V loňském roce ani v roce 2020 se sraz nekonal kvůli covidu. Probíraly jsme různé možnosti a termíny a nakonec jsme se shodly na termínu - sobota 17. září 2022. Zatím jsme neurčily kde, rozhodneme se až podle případného zájmu. Pravděpodobně zkusíme nejdřív restauraci Nebe jak jsme to měly v plánu na podzim 2020. Napíšu každému dopis, aby se vyjádřil, jestli má o sraz zájem.
V dubnu oslaví kulaté narozeniny: Stáňa Kaderková, Maruška Hrušková, Eva Oppenheimerová a Květa Tejmlová. Občas na někoho asi zapomenu, ale to je tím, že neznám u všech datum narození. Tak vše nejlepší a hodně zdraví.
Eva

7.3.2022
Třídní výbor - oslava
Ve středu 2.3. jsme se u nás zase po více jak třech měsících sešly. Tentokrát jsme dodatečně slavily kulaté narozeniny Jany Krejbichové a Hanky Vitvarové. Původně se měla zúčastnit i Alena Ličaverová, ale bohužel z rodinných důvodů nemohla přijet. Snad to oslavíme někdy příště. Jak vidíte, tak klub "70" se nám utěšeně rozrůstá. V březnu oslaví narozeniny: Zdena Neradová, Jana Chloupková, Věra Lafková a Jarka Plachá. Všem oslavenkyním přeji vše nejlepší a hlavně pevné zdraví. Jako obvykle jsme probraly vše důležité a vzpomínaly jsme na vás ostatní co asi děláte. A jak se tak dívám do kalendáře, vidím, že je zítra MDŽ. Tak ještě jednou vám všem přeji hodně štěstí, klidu, pohody a hlavně zdraví.
Eva

31.12.2021
PF 2022
Do konce roku už zbývá posledních pár hodin, tak bych vám všem chtěla popřát do nového roku 2022 splnění všech přání, hodně štěstí a hlavně zdraví. Nezbývá nám nic jiného než doufat, že ten příští rok bude snad lepší, než ten, co právě končí. Náš „třídní výbor“ se naposledy sešel v plné sestavě ve středu 24. listopadu. Bylo to takové menší předvánoční setkání, při kterém jsme jako vždy probraly vše co nás trápí i co nám dělá radost. Snad se příští rok situace s covidem trochu uklidní a zase uspořádáme třídní sraz.
Eva

22.10.2021
Třídní výbor - oslava
Ve středu 20.10. jsme se u nás sešly, aby jsme oslavily kulaté narozeniny Jitky Kučerové a Jany Šantrůčkové. Tak ještě jednou všechno nejlepší a hlavně hodně zdraví. Vzpomínaly jsme na vás všechny jak se asi máte a co děláte. Jitka nás informovala o tom, že letos nebude muzeum v České Lípě pořádat kvůli covidu vánoční trhy, takže se tam bohužel ani letos nesetkáme. Snad to vyjde někdy v příštím roce..
Eva

6.9.2021
Třídní výbor
Ve středu 1.9. - první školní den jsme se u nás opět sešly. Chyběla Hanka, ale navšívila nás tentokrát Jana Krejbichová. Připily jsme si šampusem na 50.výročí od maturity a potom jsme už jen povídaly o všem možném.. Shodly jsme se na tom, že vzhledem k současné situaci letos žádný třídní sraz pořádat nebudeme.
Eva

12.6.2021
Třídní výbor
Ve čtvrtek 10.6. jsme se po dlouhé době opět sešly. Jako každoročně, v červnu u Dáši na zahradě. Bylo to tentokrát opravdu po dlouhé době a všem nám to už chybělo. Opékaly jsme si klobásky a vuřty, zapíjely to pivem, povídaly a povídaly a bylo nám dobře. Samozřejmě, že jsme u toho vzpomínaly i na vás a říkaly jsme si, co asi děláte a jak jste prožili(y) to covidové období. Asi se zde budu opakovat, ale byla bych docela ráda kdyby jste i vy ostatní občas napsali do rubriky „drby-vzkazy“ jak se máte, co děláte a jestli jste zdraví. A kdyby se vám nechtělo psát přímo tam, můžete klidně napsat jenom mě a já to předám dál. Taky jsme se bavily o tom, jestli letos plánovat třídní sraz, když máme to kulaté výročí 50 let od maturity, ale nakonec jsme se dohodly, že doba je ještě natolik nejistá, že nebudeme zamlouvat hospodu, když nikdo neví, jak to bude na podzim vypadat. Většina z nás bude asi očkovaná, ale přeci jenom povídat si několik hodin v rouškách není moc lákavá představa. Jestli na to máte jiný názor, tak se ozvěte.
Eva

15.12.2020
Konec roku
Při pohledu na kalendář si říkám, že už je na čase napsat zase nějakou aktualitu. Třídní výbor byl naposledy v září a od té doby jsme se neviděly. Když si pročítám vaše příspěvky v rubrice „drby-vzkazy“ tak vidím, že se covid nevyhnul snad nikomu. Každý z nás měl v rodině někoho, kdo se nakazil, nebo to i osobně zažil na vlastní kůži. Doufám, že i vy ostatní, kteří nepíšete žádné příspěvky jste v pořádku a zdraví. V uplynulých letech jsme si začátkem prosince dávali sraz na vánočních trzích v muzeu, ale letos se ani tato akce kvůli covidu nekonala. Byla bych ráda, když už jsme se nemohli setkat v říjnu na třídním srazu, kdyby jste i vy ostatní občas napsali do rubriky „drby-vzkazy“ něco o tom, jak se máte, co děláte a jestli jste zdraví. A kdyby se vám nechtělo psát přímo tam, můžete klidně napsat mě a já to nějakou formou předám dál :-)
Na závěr bych vám všem chtěla popřát klidné prožití vánočních svátků a především pevné zdraví do nového roku 2021. Musíme doufat, že tato situace jednou skončí a podaří se nám uskutečnit třídní sraz.
Eva

17.9.2020
Třídní výbor
Ve středu 16.9. jsme se sešly podle plánu před naším třídním srazem. Chyběla jenom Jana Šantrůčková. Trochu prý kašle a nechtěla nás nakazit. Bylo krásně teplo, jeden z posledních dnů babího léta (jak příznačné...). Seděly jsme ve stínu u nás na zahradě a vyhřívaly si své staré kosti. V kombinaci se zmrzlinou, dortíky a vínem nám to dělalo moc dobře :-) Jako první bod naší schůze jsme probraly vaše názory na konání třídního srazu. Ozvalo se vás hodně a shodli jste se na tom na tom, že by se měl sraz zrušit. Celý náš „třídní výbor“ (Masáčková, Kučerová, Plachá, Vitvarová a já) s tím souhlasí, takže bylo rozhodnuto sraz zrušit a přesunut až na dobu, kdy bude lépe. Tím myslím dobu bez koronaviru, nám třeba už tou dobou bude hůře, ale doufejme, že se té doby všichni ve zdraví dožijeme. Dáša tedy rezervaci v Nebi dnes zrušila. Radost neměli, ale pochopili to. Kdo ví, jak to bude vypadat 3.října. Možná tou dobou už budou všechny hospody zavřené. Dále jsme probraly jako obvykle naše zdraví a naše potomky a konstatovaly jsme, že lepší už to nebude. Raději jsme přešly k tématům jako je vaření, zavařování a sběr hub, protože tam je stále co vylepšovat. Čas rychle utíkal, teď už je brzo tma, tak jsem nakonec musela zapálit i svíčku, aby jsme na sebe viděly. Takže závěrem: dávejte na sebe pozor, noste do krámu roušky a nechoďte na žádné velké párty :-)
Eva

30.6.2020
Třídní výbor
V úterý 30.6. jsme se sešly v restauraci Nebe, aby jsme si to tam prohlédly. Trochu se to tam od našich školních let změnilo, ale docela se nám tam líbilo. Pivo nám chutnalo a jídlo také. Rozhodly jsme se tedy, že by tam sraz mohl být. Stejně nás nic lepšího nenapadá. Servírka byla milá a ochotně nám rezervovala termín na sobotu 3.října 2020 od 14-ti hodin. Přesný počet osob máme upřesnit během září. Informaci o srazu ještě pošlu každému z vás mailem.
Webové stránky - Restaurace Nebe
Eva

2.6.2020
Třídní výbor
V pondělí 1.6. jsme se po více jak čtyřech měsících zase sešly. Na konci června se scházíme již tradičně u Dáši na zahradě při opékání vuřtů. Tentokrát se nám nechtělo čekat až do konce června a když už se může ven bez roušek, tak jsme se domluvily hned na první červnový den. Účast byla 100%, nikdo nechyběl. Pozvaná Jana Krejbichová se pro nemoc omluvila. Probraly jsme jako obvykle všechno možné, koronavirus, děti, vnoučata, domácí zvířata a nakonec jsme jako obvykle skončily u toho co nás kde bolí. Počasí nám celkem přálo, bylo hezky na rozdíl od dnešního dne, kdy tady odpoledne pršelo.
Samozřejmě, že jsme taky řešily i otázku příštího srazu. Domluvily jsme se, že se v úterý 23.6. odpoledne sejdeme v restauraci Nebe, abychom si to tam prohlédly a když se nám tam bude líbit, tak to asi zamluvíme. Předběžně uvažujeme o termínu srazu na sobotu 3.října 2020.
Eva

1.4.2020
Velikonoce
Velikonoce se pomalu blíží, tak vám všem přeji klidné prožití svátků ve zdraví. Dávejte na sebe pozor a odpočívejte.
Vzhledem ke krizovému opatření se nemůže scházet ani třídní výbor, protože je nás šest. Proto vám nemohu podat žádné nové informace o tom, jak jsme pokročily s vybíráním vhodné restaurace k pořádání srazu. Měly jsme v úmyslu navštívit restauraci "Nebe", ale musíme s tím počkat až odezní nebezpečí koronaviru. Musíme doufat, že to brzy přejde.
Eva

2.3.2020
Historie školy
Pod záložkou "Vzpomínky" ve složce "ekonomická škola - historie" najdete něco o historii ekonomického školství v České Lípě, jmenný seznam profesorského sboru z roku 1970 a několik historických fotografií .
Eva

22.1.2020
Zajímavý článek
Dnes jsem narazila na zajímavý článek o výchově dětí z roku 1904, který je myslím aktuální i dnes - Bejvávalo
Eva

21.1.2020
Třídní výbor
V pondělí 20.1. jsme se po delší době zase sešly. Poprvé v tomto roce, v úplné sestavě a zase ve vinotéce Bobule. Tentokrát jsme tam nebyly pouze my, ale byli tam i jiní hosté. Protože jsme se dlouho neviděly, tak toho bylo hodně, co jsme si nutně musely sdělit. Mluvily jsme jedna přes druhou, až jsem měla občas pocit, že jsme nejhlučnější hosté. Probraly jsme opět všechno možné, od nemocí a kosmetických úprav přes děti až k úmrtí senátora Kubery. Při tom jsme si právě uvědomily, že život je krátký a nikdo z nás neví, co ho potká zítra. Proto bychom si všichni měli užívat života dokud to jde. Taky jsme řešily i otázku příštího srazu. Domluvily jsme se, že někdy na jaře si uděláme třídní výbor v restauraci Nebe abychom viděli, jak to tam vypadá. Eva

15.11.2019
Třídní výbor
Ve středu 13.11. jsme se zase po měsíci sešly. Je škoda, že se na nás nepřijela podívat Věra s Ditou, protože Věra na srazu projevila zájem o to, že by s Ditou mohly dělat revizní komisi :-). Asi se jim to nehodilo. Ale ani se nedivím, je teď brzy tma a ještě k tomu pršelo. Tentokrát jsme byly zase u nás na půdě, v automodelářské klubovně. Probraly jsme všechno možné, od nemocí, přes děti až po vnoučata... Znovu jsme řešily i otázku, kde příště udělat třídní sraz. Nápady jsou různé, ale zatím nic definitivního. Budeme muset přes zimu navštívit různá restaurační zařízení a něco vybrat... Domluvily jsme se, že půjdeme na vánoční trhy do muzea ve středu 4.12. odpoledne. Jitka má následující den svátek, tak si dáme svařáka, chvíli posedíme a něco nakoupíme... Takže to platí i pro všechny ostatní - Vánoční trhy v muzeu středa 4.12. odpoledne po 16.hodině.

18.10.2019
Třídní výbor
Ve středu 16.10. jsme se sešly ve vinotéce Bobule, abychom zhodnotily třídní sraz. Tentokrát nás bylo jenom pět, Jarka byla omluvená. Shodly jsme se na tom, že sraz se nám líbil. Účast byla letos dobrá a kdyby nás přišlo víc, tak by jsme se na tu Střelnici ani nevešli. Probíraly jsme různé možnosti, kde by se mohl konat sraz příště. Zatím nás nic pořádného nenapadlo, ale na rozhodnutí je ještě dost času. Samozřejmě jsme kromě srazu probraly vše možné od ekologie a ochrany životního prostředí až po sběr hub a jejich sušení a mražení. Tři hodiny utekly jak voda a ve 20 hodin nás překvapila obsluha s tím, že máme platit, že se zavírá. Za zmínku stojí i to, že tam za celou dobu nepřišel nikdo jiný a celou dobu jsme tam byly pouze my. Příště uděláme schůzi třídního výboru zase u nás na autodráze. Eva

6.10.2019
Třídní sraz 5.10.2019 - Střelnice
Tak jsme se konečně dočkali a dá se říct, že to docela vyšlo. Počasí nestálo za nic, ale to nám nevadilo, protože v hospodě na nás nepršelo. Bylo zamluvených dvacet míst a doufala jsem, že se nás sejde i víc, ale nakonec nás bylo devatenáct. Během posledního týdne se omluvila Maruška Charvátová (přišli jí zedníci na opravu kuchyně), Zdena Neradová (byla s dcerou a vnučkami v Krkonoších) a Ivona Ortová. Jindra nepřijel, protože byl v Egyptě a Jana Chloupková a Dita Bilíková se omluvily pro nemoc. Takže když připočítám k devatenácti těch šest omluvených, tak by to byla celkem pěkná účast. Mirek si s námi musel opravdu "užívat", protože když 18 bab spustilo najednou, tak to byl pěkný hukot. Myslela jsem si, že v salonku, který jsme měly zamluvený už od jara budeme jenom my a docela mě překvapilo, že v té místnosti byly ještě tři stoly rezervované pro další hosty. Prostor vymezený pro nás byl opravdu velmi malý. Snad ještě menší než na náměstí "U Hrabala". Na jedné straně zeď a na druhé straně vyvýšený stupínek. Kolem stolu se nedalo nijak chodit a to se mi opravdu nelíbilo. Snad se příště znovu vrátíme k "Bohoušovi". Tam se nám sice nelíbila obsluha, ale zase tam bylo dost místa a mohli jsme se pohybovat i venku před restaurací. Poslední dobou je v České Lípě opravdu těžké, najít nějaký vhodný prostor k uspořádání srazu. Jestli máte do budoucna někdo nějaký nápad, tak sem s ním. Ale neměla bych si jenom stěžovat. Myslím, že sraz se docela povedl, jídlo bylo dobré a hlavní je, že jsme se sešli, popovídali si a probrali novinky. Na závěr si dovolím konstatovat: protože se všichni ještě poznáme, tak asi vypadáme stále stejně :-)) Eva19.9.2019
Třídní výbor
Ve středu 18.9. jsme se po třech měsících zase sešly, účast byla 100%. Tentokrát jsme se sešly u nás na půdě v klubovně u autodráhy. Autodráha byla připravená k provozu, autíčka stála na startu, ale většina zúčastněných spolužaček dala přednost vínu a povídání... Bylo toho hodně co se stalo během prázdnin, takže než jsme to všechno probraly, tak bylo 22 hodin a diskuzní kroužek jsme rozpustily. S Jitkou jsme s lítostí konstatovaly, že návštěvnost webových stránek je stále malá, ale s tím se asi nedá nic dělat. Znovu jsme přepočítaly, kolik se nás asi zúčastní srazu a došly jsme k počtu minimálně 20 lidí.
Tak snad to vyjde. Těším na setkání v sobotu 5.10.2019 ve 14 hodin na Střelnici. Eva

17.7.2019
Tábor pro babičky s vnoučaty
Jana Krejbichová vám doporučuje zajímavý tábor pro babičky s vnoučaty v Doksech - Poslův Mlýn, kterého se zúčastnila. O svých zážitcích píše v rubrice "drby-vzkazy". Podrobnosi najdete na stránce - Cesta do pravěku21.6.2019
In vino veritas
Asi se ptáte, co to má znamenat? Je to název měsíčníku, který vydával spolek našich spolužaček ve 2.ročníku, tedy v letech 1968 - 1969. Redakční rada byla ve složení: Janinka (Jana Krejbichová), Jaňula zvaná Sluníčko (Jana Balounová), Jíta (Jitka Kučerová), Věrunka KR (Věra Lafková) a Dášula GH (Dáša Masáčková). Co znamenají zkratky KR a GH nevím. Časopis si vydávaly jenom pro sebe, nebyl určen celé třídě. Jitka na tu dobu vzpomíná. "Dokonce jsme každá z nás měla, jak je v jednom čísle napsáno, svůj "přívěšek" s pětkou. Byla to mince pětihaléře, kterou nám naše maminka nechala v Zakšíně od kováře pana Hanzla proděravět." Časopis měl několik pravidelných rubrik: píseň měsíce, přehled událostí za uplynulý měsíc, literární koutek, sportovní události, fejeton pod čarou a někdy i černá kronika... Kopie několika čísel tohoto časopisu mi poslala Jana Krejbichová a Jitka mi dala souhlas ke zveřejnění. Je to po padesáti letech zajímavé čtení :-)
Najdete je pod záložkou vzpomínky - Měsíčník 1968-69 In vino veritas

18.6.2019
Třídní výbor
V pondělí 17.6. jsme se zase po delší době sešly u Dáši Masáčkové na zahradě. Bylo vedro, ale seděly jsme ve stínu a tak jsme u chlazeného piva a klobás mohly probrat vše důležité. Malá návštěvnost webových stránek v letních měsících byla odůvodněna velkou pracovní vytížeností na zahradách. Zjistila jsem, že hlavní pracovní činností všech je v současné době sekání trávníků, stříhání křoví, zastřihování okrasných jehličnanů, pletí záhonů, sušení bylinek, hlídání vnoučat atd. Na internet nemá nikdo ani pomyšlení. Bylo mi slíbeno, že na podzim se to určitě zlepší. Tak uvidím... Dáša našla další čtyři fotografie, které zatím nebyly na webu zveřejněné. Z tanečních, z chmelu, z lyžařského výcviku a jednu letní v plavkách. Přidala jsem je do foto-archivu mezi různé školní foto. Eva

11.6.2019
Zdravý jídelníček bez prášků na spaní
Dáša Machytková vám doporučuje následující článek k přečtení. Je to určeno všem, kteří mají problém s usínáním.
Článek je na stránce - zdravý jídelníček

6.6.2019
Syslí louka
Minulý týden jsem byla na Slovensku a navštívila jsem tam "Syslí louku", nedaleko obce Muráň. Před tím jsem živé sysly nikdy neviděla a četla jsem o nich jen na internetu. Čekala jsem, že přijdu někam na louku a když budu hezky zticha, tak možná nějakého v trávě zahlédnu. Skutečnost překonala mé očekávání. Měla jsem pro ně z domova asi 2 kg slunečnicových semínek, protože jsem se dočetla, že je mají rádi. Zaparkovali jsme auto, vzali jsme jeden sáček semínek a vyrazili jsme k louce. Když jsme došli na začátek louky, tak se kolem nás začali syslové rojit. Sedla jsem si na bobek, abych rozdělala sáček, ale jim se asi zdálo, že mi to moc dlouho trvá, tak mi začali pacičkami pomáhat :-) Snažila jsem se je podělit spravedlivě, ale nešlo to, protože jich tam bylo opravdu hodně. První sáček semínek zmizel během pár minut, tak jsme šli do auta pro zbytek. Aby to bylo spravedlivé, tak jsme s druhým sáčkem došli až na konec louky a krmili jsme tentokrát odzadu, protože tam nám připadali hubenější, než ti na kraji. Semínka zmizely stejnou rychlostí, jako na začátku. A proč vám to tu vlastně píšu? Zjistila jsem, že jsou syslí louky i tady u nás v Čechách a myslím si, že by to pro vás mohl být zajímavý výlet s vnoučaty. Jedna syslí kolonie je např. na kraji Mladé Boleslavi, pod kopcem Radouč a další je na kopci Raná. Eva

23.5.2019
Třídní výbor
Blíží se konec května a náš "třídní výbor" se už do konce měsíce nesejde. Dáša Masáčková byla v Portugalsku a teď nemá čas, já odjíždím v sobotu na týden na Slovensko a než se vrátím, tak už zase odjede Jitka do Maďarska. Nastává čas dovolených a je vidět, že jsme prostě čiperné důchodkyně. Máme v plánu sejít se na konci června u Dáši na zahradě, tak snad to vyjde. Přeji vám všem klid, pohodu a hezké počasí. Eva

25.4.2019
Smutná zpráva
Dne 22. dubna 2019 zemřel profesor Ing. Josef Šabaka. Rozloučení se koná v pondělí 29. dubna 2019 ve 13 hodin v obřadní síni v České Lípě.

23.4.2019
Nové fotky
Pod záložkou "foto-nové" je doplněno několik nových fotek ze srazů 2006, 2012 a 2016, které poslala Věra.

23.4.2019
Kozy
Dáša Machytková vyslyšela přání Jany a poslala fotky svého kozího stáda.

11.4.2019
Návštěva "Střelnice"
Ve středu navštívil náš třídní výbor v rámci testování před srazem restauraci Střelnice. Účast byla jako obvykle 100%. Restaurace je zatím po částečné rekonstrukci, nová podlaha, nový bar, nové stoly a židle... Do podzimu se má ještě předělávat i salonek, kde budeme mít sraz. Shodly jsme se na tom, že obsluha je celkem ochotná, pivo a víno dobré, jídlo nám taky chutnalo. Zkontrolovaly jsme u paní provozní rezervaci na sraz v rezervační knize a nahlásily jsme účast asi 20 osob. Tak doufám, že to vyjde.     Sraz se koná dne 5.října 2019 ve 14 hodin v restauraci Luxor - Střelnice.

1.4.2019
Výlet na Moravu 1971
Do záložky "vzpomínky" jsem přidala popis posledního výletu. Eva

26.3.2019
Nové fotky
Do záložky "foto-nové" jsem přidala fotky z dalších srazů. Jestli máte někdo jiné fotky, tak mi je pošlete. Eva

21.3.2019
Zápis ze schůze samozvaného třídního výboru
Datum konání - 20.3.2019
Místo konání - vinotéka Bobule
Přítomni - Kučerová, Masáčková, Plachá, Šantrůčková, Vitvarová, Vojtěchovská

1.příprava třídního srazu
Sraz se bude konat v sobotu 5.10.2019 od 14.00 hodin v restauraci Střelnice Česká Lípa.
Zamluvení místnosti má na starosti Dáša Masáčková a průběžné připomínání na webových stránkách , aby na to nikdo nezapomněl má na starosti Eva Vojtěchovská.
2.webové stránky a GDPR
Bylo rozhodnuto, že z webových stránek odstraníme jmenný seznam s telefonními čísly a emailovými adresami. Kdo by chtěl na někoho telefonní číslo, nebo emailovou adresu ať se obrátí na správce webu.
3.tréning paměti
Snažily jsme se společnými silami dát nějak dohromady průběh druhého společného výletu na Moravu, který se uskutečnil po maturitě. Zatím jsme se shodli pouze na následujícím:
1.den - cesta směr Jeseníky, jeli s námi ještě kluci ze SAD, kteří byli ze severní Moravy. Nocleh - Jeseník ubytovna
2.den - asi jsme krátce navštívili Jeseník lázně, projeli jsme kolem zámku Velké Losiny a možná jsme zastavili v Karlově Studánce. Nocleh - Gottwaldov ubytovna na stadionu, večer zámecká vinárna
3.den návštěva hradu Buchlov a zámku Buchlovice (to je patrné z dochovaných fotek) Někde po cestě v okolí Buchlovic jsme se zastavili u babičky Dity, kde jsme dostali jahody. Nocleh - Brno, koupaliště Riviéra, (byly tam myši) Večer jsme tam navštívili nějaké restaurace a ráno někteří z nás skončili nedobrovolně v bazénu.
4.den - Někde jsme si opékali vuřty. Na cestě domů jsme se zastavili ve Starých Splavech u profesora Šabaky. Nakonec do toho vnesla pochybnosti Dáša, protože si prý vzpomíná, že jsme ještě spali v nějakém hotelu v Uherském Brodě na náměstí. Takže možná to všechno bylo úplně jinak. :-))

19.3.2019
Nové fotky
Do záložky "foto-nové" jsem přidala fotky z několika srazů. Další fotky budou brzy následovat. Eva

12.3.2019
Na intru řádil Eberhard
V neděli večer dorazila vichřice i do České Lípy a sfoukla střechu na internátu.